El Yapımı Günlük

Günlük tutmak dünyanın en eğlenceli hobisidir...

 

Bana göre günlük tutmak bu hayatta yaptığımız en eğlenceli ve bizi rahatlatan aktivitelerden bir tanesidir. Ve üstelik başkalarını değil de kendimizi yazıyoruz. Bazen sıradan kağıtlara yazarken bazen de bu içimizi döktüğümüz kağıt parçalarının çok özel bir şeyden oluşmasını isteriz. İşte bu yüzden el yapımı günlük tasarımları bizim için biçilmiş kaftanlar oluyor. Tamamen size özel tasarlanmış, el işçiliğinin en güzel detaylarını görebilieceğiniz bir günlüğünüz olmasını istemez misiniz? Tabi ki, kim istemez böyle özel tasarımlarda ürünlere sahip olmak. Ben böyle özel tasarımda bir parçayı ve aynı zamanda içinde beni anlatan her şey ile birlikte ömrüm boyunca saklamak isterim. 

Aslında bu tarz şeyler çok küçük detaylar olarak görülse de hayatımızda büyük bir yer kaplıyor. Çünkü bizim en değerli hazinemiz hatıralarımızdır. Ve bazen öyle anlar olur ki biz bu anları asla unutmak istemeyiz. Hatta o anın her saniyesini bir yere kazımak isteriz. Şimdi teknolojinin gelişmesi ile birlikte tabi ki fotoğraf ve videolar ile o anları ölümsüzleştirebiliyoruz. Ancak burada şunu unutuyoruz ki o anı sadece hissettiğimiz duyguları kaydererek güzel bir şekilde anımsayabiliriz. Yani tüm bu şeyler asla bir yazının yerini tutmaz. İşte bu yüzden kişiye özel günlük modelleri hayatımızda büyük bir yer tutar. 

 

 

 

Diğer bir yandan bakıldığı zaman ise günlük tutmanın aslında birçok farklı avantajı vardır. El yapımı günlük modelleri ile bu avanatajları birlikte değerlendirebilirsiniz. 

  • En güzel, en farklı yaşadığımız en güzel şeyleri saklamaya yarar.
  • Bazen yalnızlığımız paylaşır.
  • Bazen ise hüznümüzü ve mutluluğumuzu paylaşırız.
  • Sizi asla yargılamadan saatlerce dinleyebilir.
  • Sizi dinleyen bir dost gibi olur her zaman size.
  • Kaçmak istediğiniz yerden sizi soyutlar ve başka alemlere gidebilmenizi sağlar.

Bu kadar güzel avantajları ve hatta bunlardan çok daha fazlasını sunar bizlere. Haliyle bizde içimizi döktüğümüz bu defteri alırken en özel parçalardan seçim yaparız. Kişiye özel el yapımı günlük sadece bir defterden ibaret değildir. Yanında bir de muazzam tasarımda kuş tüyü detaylara sahip bir kalem yer almaktadır.  Ürünü sipariş vermek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz. 

Bu makale hakkında ilk yorumlayan siz olun

Yorum bırakın